Rubriik: Ajakiri ja artiklid

01.10.2021

Ilmselt pole ajakirja lugejatele uudiseks, et programmi „Kiusamisest vabaks!“ sümboliks on sirelikarva Sõber Karu, kes kehastab hoolimist, hellust ja tolerantsust. Kõigil on temaga  turvaline, kõik tema ümber on sõbrad ja head kaaslased.

01.10.2021
01.10.2021

Tere, kallis klassikaaslane! Olen märganud, et Sind kiusatakse. Tahan Sulle toeks olla ja mitte jääda vaikivaks peatvaatajaks. Ma räägin, kuidas mina kiusamisest jagu sain ja loodan, et sellest on Sulle abi.

01.10.2021

Kunst sünnib konkreetsel ajahetkel kindlas ühiskondlikus ruumis. Nii kajastuvad kirjanduses, sealhulgas ka lasteraamatutes, paljud kaasaja probleemid. See, kuidas lastekirjanduses mingit teemat kajastatakse, sõltub olulisel määral sellest, mil kombel suhtutakse teemasse ühiskonnas laiemalt, mida sellest arvatakse ning milliseid strateegiaid sellega toimetulekuks rakendatakse. Kirjandus on justkui liivakast, turvaline keskkond, kus tekkimispotentsiaaliga situatsioone ja nende lahendamise võimalusi läbi mängida.

01.10.2021

„Karu kiidab” on Tallinna Meelespea Lasteaia Õiekeste rühma rühmasisene süsteem, mis saatis juba ühe grupi kooli ja tegi sellel õppeaastal algust uute lastega. Inspiratsiooni ning tõuke tema loomiseks andis programmi „Kiusamisest vabaks!“ põhikoolituse läbimine.

01.10.2021
01.10.2021
01.10.2021
01.10.2021
01.10.2021

Sõber Karu tuli esimest korda meie lasteaeda juba väga ammu – aasta oli siis 2012. Aga enne teda elas meie rühmas tema eelkäija – Võlukoti Karu, kes istus kapinurgal oma mõnusas punases kotikeses ja märkas toimuvat. Ta jälgis laste tegemisi ja pärast…

09.09.2021

Kiusamise ohvriks võib sattuda iga inimene, sõltumata rahvusest, isikuomadustest, välimusest või east. Kurvastavalt sageli kannatavad selle all rohkem või vähem varjatud kujul justnimelt lapsed. Koolikiusamise kontekstis teavad tihtipeale ainult klassikaaslased, mis juhtus pimedas koridoris, kooli tualetis või bussipeatuses. Ometi sõltub enamasti just pealtvaatajate käitumisest, kaua kiusataval kannatada tuleb.

01.09.2021

Sallivus, austus, hoolivus ja julgus – neli lihtsat sõna, milles on peidus väga palju. Neid väärtusi endas kandes ja nende järgi elades on meie kõigi elu sõbralikum ja helgem.

Nii on ka Lastekaitse Liidu „Kiusamisest vabaks!“ programm üles ehitatud just nendele olulistele väärtustele, millele tuginedes on võimalik saavutada kiusamist ennetav käitumiskultuur: lapsed suhtuvad üksteisesse sallivalt, austavalt, hoolivad kaaslasest ja sekkuvad kiusamise korral, julgedes kaitsta kaaslast, kes seda ise ei suuda.