MTÜ Lastekaitse Liit kutsub toetama kultuurilise tähtsusega raamatut „Laps Eesti filmis“

MTÜ Lastekaitse Liit kutsub toetama novembris ilmuvat raamatut „Laps Eesti filmis“, mis kannab edasi lapse rolli Eesti filmides,
aitab mõista lapse vajadusi ning tugevab teed lapsesõbraliku ühiskonna poole.

Raamat “Laps Eesti filmis” sündis soovist anda soliidse esindusalbumina välja süstematiseeritud ülevaade lapse kujutamisest eesti filmis 20. sajandi teisel poolel.

Raamat hõlmab mängufilme ajavahemikus 1947–2013. See on kõnekas periood, sest alles Teise maailmasõja järgsetel aastatel kujunes areneva filmikunstiga koos välja laps kui konkreetne kujutamisobjekt oma kindlaks määratud rolli ja semantikaga. Nii ei tea me tihti, millisena nägid last meile eelnenud põlvkonnad, millistes olukordades last kujutati, milline oli teda ümbritsev keskkond jne. See aga on kaotus meie kultuurilise mälu jaoks.

Raamat on üles ehitatud kronoloogiliselt, mille põhjal on võimalik jälgida peateemade kulgemist ja hargnemisi filmides ning uute valdkondade lisandumist. Kokku on raamatu loetelus üle 250 foto ligi 100-st filmist. Esindatud on nii must-valged kui värvifilmid. Valitud fotodele on lisatud neid kätkevate filmide peamised andmed ja lühitutvustused nii eesti- kui inglise keeles.

Raamatut presenteeritakse tänuüritusel ja PÖFF festivalil novembris 2014.

Idee teostamiseks vajame Teie toetust:

MTÜ Lastekaitse Liit
Swedbank, EE652200221001192369
Märksõna “Laps eesti filmis“

Teie annetus on kaunis žest, mis näitab Teie suhtumist nii Eesti lapsesse kui ka Eesti kultuuri edendamisse!

Projekt “Laps eesti filmis” jätkab 2003. aastal ilmunud kunstialbumiga “Lapsepõlv: Laps eesti kunstis” ja 2008. aastal avaldatud raamatuga “Laps loob maailma“ loodud traditsiooni.

Be First to Comment

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga