Spetsialist: sotsiaaltöötajad jõuavad varasemast rohkemate murelasteni

Mullu võeti sotsiaalministeeriumi andmeil esmakordselt arvele 2574 probleemidega last, seda on 500 lapse võrra rohkem kui 2010. aastal.
See aga ei näita, et murelapsi oleks juurde tulnud, vaid sotsiaaltöötajad jõuavad rohkemate laste probleemideni kiiremini, ennetades tõsiseid tagajärgi, vahendas ERR Uudised ERRi raadiouudiseid.

Sotsiaalministeeriumi laste- ja pereosakonna juhataja Anniki Tikerpuu ütles, et 2009. aastal oli Eestis märgata teatavat tõusu laste perest eraldamise osas, aga 2010. ja 2011. aastal on need arvud juba vähenenud. Tikerpuu selgitas, et palju on väga hinnanguliselt arvatud nii meedias kui erinevate osapoolte seas, et Eestis on neid lapsi nüüd järsku rohkem.

«Seda eeldab ka järjest enam kohtupraktika, et kui sotsiaaltöötajad lähevad kohtusse mõne vanema hooldusõiguse äravõtmise juhtumiga, siis kohtunikud alati küsivad, mida on tehtud perega enne, et ennetada seda, et vanematelt võetakse hooldusõigus ära,» rääkis Tikerpuu, et asenduskodudes olevate laste arv on püsinud üsna stabiilsena.

Allikas:Postimees

One Comment

  1. Riho Kaldma
    20.10.2012
    Reply

    Pöördun laupäeval 20.10.12.a. peale Toidupanga raadioreklaamist kuuldud informatsiooni , et meil Eestis on 45.000 alla igasugust vaesuspiiri elavat last !? Kas ja mil määral peab paikka see info ja mida saan mina, Eesti kodanikuna , teha kõhutühja tundvate laste heaks. Paluks ülevaadet kuidas on korraldatud lastekaitsealane töö meie riigis ja eriti kuidas saab tavakodanik osaleda selles tegevuses ? Minu soov on ,et vabatahtlik abi jõuaks kohale lastele ja võimalikult otse , ilma vahendajateta , kuna on raske ,kui mitte võimatu usaldada mitmesuguseid vahendajaid . Ette tänades ! R.Kaldma

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga