Lastekaitse Liit ja Valio heategevusprojekt Liblikaefekt saadab abi vajavad lapsed taas trenni

Valio ja Lastekaitse Liit käivitavad taas laste spordiharrastuste toetamiseks Liblikaefekti heategevusprogrammi ning kutsuvad märkama noori sporditalente, kes vajavad spordiharrastusega tegelemiseks toetust.

“Eelmisel aastal sai tänu Liblikaefekti toetusele trenni minna 43 last. Et meie seas oleks võimalikult vähe neid lapsi, kelle jaoks on spordiga tegelemine rahalistel põhjustel kättesaamatu, otsustasime projekti ette võtta ka sel aastal,” ütles Valio turundus- ja tootearendusdirektor Krista Kalbin.

Selleks, et Liblikaefekti algatus aitaks võimalikult paljudel lastel spordiga tegelda, annetab Valio ka sel aastal iga Alma 150-grammise liblikaga kampaaniamärgisega kohupiimakreemi müügitulust 1 sendi sporditoetuse fondi. “Nagu projekti nimigi ütleb, teeb iga maiasmokk oma ostuga tillukese heateo, millest sünnib kellelegi palju head. Kui eelmisel aastal kogunes heategevusfondi üle 9000 euro, siis loodame sel aastal kõigi kohupiimakreemi­sõprade abil fondi mahtu vähemalt kahekordistada,” sõnas Kalbin.

Eelmisel aastal kandideeris Liblikaefekti spordistipendiumile kokku ligi 300 spordihuvilist last ja kõige rohkem taotlusi laekus jalgpalli, tantsimise ja ujumise harrastajatelt. Kalbin peab oluliseks, et sportlikke eluviise juurutataks juba noores eas. “Lapseeas luuakse alusväärtused selleks, et inimene väärtustaks ka täiskasvanuna sporti ja enda tervise eest hoolitsemist,” lisas Kalbin.

Heategevuskampaania eesmärk on toetada ennekõike neid peresid, kellel puuduvad oma lastele sporditreeningute võimaldamiseks rahalised vahendid.

“Lastekaitse Liit peab oluliseks, et igal lapsel oleks võimalus soovi korral tegeleda spordiga. Sportimise kasu on hoopis laiem tervise tugevdamisest ja liikuja meeleolu tõstmisest,” märkis Lastekaitse Liidu projektijuht Helen Karu.

“Trennis käimine aitab leida kaaslasi, kellega koos tegutsemine arendab lisaks kehale ja vaimule ka lapse eluks vajalikke sotsiaalseid oskusi. Valio poolt ellu kutsutud Liblikaefekti kampaania annab suurepärase võimaluse toetada lapsi, kellel veel ei ole olnud võimalust huvitegevuses osaleda või kes vajavad selleks lisatoetust. Samas just see väike tugi võib sillutada tee suurtele tulevikutähtedele,” lisas Karu.

Liblikaefekti sporditoetusele kandideerimise kriteeriumid ja taotluse blanketi leiab Lastekaitse Liidu kodulehelt. Taotlusperiood lõpeb 15. oktoobril ning väljavalitud toetustesaajad saavad hakata trennis käima 2018. aasta alguses.